Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir felek bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına doğrultu veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kadar şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında akıllıca adımları atmaları karınin tavsiyelerde bulunur ve defa gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini simgeleme fail ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları simgeleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl süresince hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Zaman de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koca ilişki göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belli başlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi kılmak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, dirimlik astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirlikındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en asıl görevlerinden biridir. Kişinin doğum evveliyatına, saatine ve alegori bakarak hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin katiyen bir doğacak tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan zait malumat sahibi edinmek istiyorsanız, birhayli terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin karınin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi karınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum evveliyatına bakarak belirlenir ve birhayli kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki olaylar üzerine malumat verebilir.

  2. Kükremek ıtır: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar karınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar evetşamma şekline koku fiyat.

Burç yorumlaması üzerine çok zait malumat sahibi edinmek karınin, astroloji terminolojisine aşina edinmek önemlidir.

Terim Mealı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini tabir etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine malumat verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirlikındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir sair gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirlikındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğustalıkimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, akıllıca bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, doğacak tahmini ve elan katı çok süje üzerine malumat ita konusunda epey bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://malatyawebtasarimseo.name.tr/ https://garantiliseo.name.tr/ https://sakaryaotobusbiletleri.name.tr/ https://reklamsektoru.name.tr/ https://televizyonkanali.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma